O FESTIWALU
organizator

Ufamy, że w 2014 roku ósma edycja All About Freedom Festival odbędzie się w nowej siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności. 

Siedziba ECS powstaje na północ od placu Solidarności, nieopodal pomnika Poległych Stoczniowców oraz historycznej Bramy nr2 Stoczni Gdańskiej i Sali BHP, gdzie 31 sierpnia 1980 roku Międzyzakładowy Komitet Strajkowy podpisał porozumienie z rządem PRL. 

Sercem budynku stanie się wystawa stała dedykowana idei Solidarności. Z biblioteki, czytelni czy archiwum będą mogli korzystać zarówno naukowcy, jak i wszyscy zainteresowani. Sala konferencyjna na 430 miejsc i inne przestrzenie – jak ogród zimowy na parterze – staną się miejscem debat i koncertów, służyć będą nie tylko projektom ECS, ale również stowarzyszeniom, fundacjom, inicjatywom lokalnym i działającym na rzecz dobra wspólnego. 

Na pierwszej i drugiej kondygnacji miejsce znajdą: wystawa stała, biblioteka, archiwum oraz magazyny zbiorów ECS. Dwie mniejsze sale konferencyjne, na 50 osób każda, usytuowane będą na trzecim poziomie, a pomieszczenia biurowe na kondygnacji trzeciej i czwartej, w północnej części budynku. Na dachu będzie dostępny dla gości taras widokowy. 

Chcielibyśmy, aby nowy budynek ECS stał się agorą, miejscem spotkań, gdzie uda się zachować chociaż trochę z kluczowego momentu sierpniowego strajku, kiedy robotnicy nie poszli do domu – mów Basil Kerski dyrektor ECS. 

Tymczasem ECS nie ustaje w pracy badawczej, pozyskiwaniu świadectw uczestników ruchu opozycyjnego, pamiątek historycznych i księgozbioru, a także w organizowaniu projektów edukacyjnych, obywatelskich, kulturalnych i wydawniczych. Ma w swoim dorobku m.in. 180 konferencji, 590 projektów adresowanych do młodych, 17 wystaw czasowych, 15 filmów dokumentalnych i 35 książek. 

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w naszych całorocznych aktywnościach. 

Informacje: www.ecs.gda.pl